Usta seçimi Nasıl Yapılmalı?


Usta seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle uygulama yaptırmak istediğiniz bölgeyi referanslara sahip ustalar ile buluşturmanız. Usta seçimi yapılırken referanslara sahip ustalar seçilmelidir. İşçilik sonucunda sizi tatmin etmeyen durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Özgüvene sahip kendine güvenen ve kaliteli bir usta olduğuna kendisi dâhil inanan bir usta seçmelisiniz. Sizin gösterdiğiniz bölgeyi en kaliteli bir şekilde yapabileceğine inanan ve istediğiniz tasarımı en verimli bir şekilde yapabileceğinde iddialı olabilen bir usta ile anlaşmaya varmalısınız. Biz bu şekilde onu test edemeyiz diyorsanız. Alçıpan firması bularak onlardan aralarında en kaliteli ustayı tavsiye etmelerini isteyebilirsiniz. Sizi memnun edebilecek bir ustayı bulduktan sonra malzeme ve tasarım seçimleri ustanın fikirleri alınarak yapılmalıdır. Yani ustanın konuya iyi hâkimiyeti olması gerekmektedir.

Ustalara sorular yöneltin

Sizin anlatmak istediğinizi ustanız farklı bir tasarım olarak canlandırıp uygulayabilir. Buda size maddi manevi ve zaman kayıplarına yol açabilecektir. Siz en iyisi ustaya fikrinizi paylaşın ve ustanın da fikir vermesini isteyin. Mesela biz bu şekilde düşündük sizce nasıl olur? Sizin bu bölgeye düşündüğünüz tasarım nasıl olmalı? Gibi sorular yönelterek konuya ne kadar hâkim olduğunu görmüş olabilirsiniz. Tecrübeli ustalar yaratıcı fikirlere sahiptir. Alçıpan ustaları kaliteli ve özgüvene sahip olmalıdır. Biz firma olarak sizlere en kaliteli ustaları göndermek için varız. Alçıpan ustası konusunda yoğun çalışmalar ile bünyemize ustaları dâhil ediyoruz. Malzeme seçiminiz usta tarafından yapılmasını öneriyoruz. Çünkü ustalar hangi bölgeye, hangi malzemenin daha iyi olacağının farkındadırlar. Çünkü bu işe yıllarını harcamışlardır.

Piyasada birçok alçıpancı mevcutken neden siz?

Firmamız yıllardır bu sektör içerisinde yüzleri aşkın usta sayısı ile çalışma yapmıştır. Ancak bünyesine her ustayı dâhil ederken testlerden geçirmiştir. Bu sayede sizleri uygun fiyatlara tecrübeli ustalar ile buluşturmayı başarmıştır.